Czech English French German Russian


Novinky 2012 - 2010

23.11.2012 - Vrh A

Dnes měla velký den naše A´Mae, vyrazila do nové rodinky, kde se na ní všichni už velice těšili...aktuální zprávy z nového domova, Amynka spokojeně spí s plným bříškem, jak jinak než v ložnici :-) Takže Amynko, dělej své nové smečce jen samou radost, hodně zlob, ať si Tvoje dětská léta společně pořádně užijete a brzy se těšíme naviděnou ...

 A´Mae

A nám, aby náhodou nebylo po těch dvou rušných měsících příliš smutno, padlo po již několikáté rodinné radě definitivní rozhodnutí a tímto dnem se naše malá smečka rozrostla na čtyřhlavé stádečko...Anettko a Viktorinko ... vítejte mezi námi.

Anettka a Viktori

zmilevskychlesu_linka

16.11.2012  - Vrh A

Konečně jsem se dostala k tomu, podat nové zprávy ze života našeho tria. V tomto, osmém týdnu absolvovala naše sluníčka druhé očkování a čipování a to nejhlavnější včerejší přejímku vrhu. Holky jí, ostatně jako zatím vše, ustály, jak se říká, bez ztráty kytičky. Pouze Anettka s malinkou kýlkou a Victorinka s asymetrií na čumáčkou, kterou je mezi ostatními jedinečná, ale jinak všechny holky tabulkové a dle pana doktora mimořádně povedené, z čehož máme ohromnou radost hlavně my dvounožci. Bílá sem, bílá tam, holkám dělaly extra potěšení hlavně nohavice a bunda pana doktora, případně nám skákat do řeči haldou pískacích hraček, kterých si, jen tak mimochodem, za normálních okolností ani nevšimnou :-) Takže máme před sebou poslední společný týden,který si náležitě užijeme. V pátek nám vyletí do světa Amynka. Anettka zůstává doma a Victorinka je díky okolnostem stále ještě otázkou otevřenou, ale i když hlava rodiny tvrdí zarytě opak, myslím, že sám se již nějaký ten den smiřuje s realitou čtyřhlavé smečky  a definitivním  zařazením mezi blázny:-)

holky

zmilevskychlesu_linka

6.11.2012  - Vrh A

Holčičky mají za sebou další, v pořadí už sedmý týden, ach jo, letí to nějak moc rychle :-( Tento týden byl opět plný nových poznání, začínáme se pomalu seznamovat s fénem, abychom novým pánečkům ušetřili práci s úklidem v nastávajících plískanicích, absolovaly jsme statečně první očkování, přivítaly spoustu návštěv, které holky stejně nakonec vždy prospaly :-) A´Mae už se stihla seznámit se svou novou rodinkou a hlavně, co nás potěšilo nejvíce byla návštěva celé krkonošské smečky Shaggyguard, včetně tety Flare, ze které měl především radost náš Arníček. Tímto bychom chtěli Pavlovi a Janě poděkovat za krásné fotečky našich holek, které, jak jinak, zcela odmítaly jakoukoliv spolupráci a hlavně za příjemně strávené sobotní dopoledne.

Anette .. A´Victory .. A´Mae

zmilevskychlesu_linka

30.10.2012 - Vrh A

Tak se zase týden přehoupl a nás zastihlo pravé podzimní počasí, holky měli otužovací lekci v první sněhové nadílce, ale jelikož jim to příliš nevadilo a místa ke svým divokým hrátkám si vybíraly opravdu pečlivě :-), je většina našich dnešních foteček  spíše galerií zablácených tlapek, čumáčků a mokrých kožíšků. Holky už krásně baští masíčko, ale stále využijí každý nestřežený okamžik k zahájení plenění mléčného baru. Tento týden nás také čeká první včelička od veterináře, tak doufáme, že holky ji zmáknou se stejnou grácií s jakou až doposud proplouvaly prvními týdny života.

Anette .. A´Victory .. A´Mae

zmilevskychlesu_linka

23.10.2012  - Vrh A

Holky nám zase o kousíček povyrostly, bohužel posledních slunečních paprsků jsme k focení příliš nevyužili, protože vystižení správného momentu ke stisknutí spouště se stává nadlidským úkolem, navíc naše zlatíčka dnes shledaly větší zábavou než je fotomodeling, provokaci sousedových slepic a na závěr vypověděla službu fototechnika, takže tento týden je nášup foteček o něco menší, ale slibuji, že v následujících dnech se polepšíme.Holčičky teď většinu dne stráví hraním nebo spíše rvačkami, okusováním všeho možného i nemožného a vytrvalým pronásledováním strejdy Arnyho, jehož jediným útočištěm je momentálně gauč, protože je to doma poslední místo, k jehož zdolání musí prckové vyvinout značné úsilí,  a proto raději nakonec volí dostupnější kořist v podobě Follynky, která jejich útoky prozatím trpělivě snáší.

Anette .. A´Victory .. A´Mae

zmilevskychlesu_linka

8.10.2012 - Vrh A

Dnes jsme využili krásného babího léta k tomu, aby naše holčičky mohly poprvé vykouknout za hranice porodní bedny, sice svojí první vycházku pojaly spíše piknikově a většinou ji strávily v blízkosti mléčného baru, ale i přesto, jak se můžete přesvědčit na nových fotkách, si holky první poznávací výlet užily.

 holky

zmilevskychlesu_linka

2.10.2012  - Vrh A

Máme za sebou druhý týden a holčičky se mají náramně dobře, baští, spinkají, chvílemi jsou až moc ukecané, přeci jenom geny už se začínají projevovat...viď Follynko :-), ale i přesto nám dělají jen samou radost a je velká zábava pozorovat, jak se snaží nemotorně vykračovat a rozčilují se, když jim to nejde podle jejich představ. V sekci Štěňata naleznete nejen aktuální váhy našich holčiček, ale především jejich nové fotečky z tohoto týdne.

holky

zmilevskychlesu_linka

25.9.2012  - Vrh A

Naše holky mají za sebou pvní týden života. Mamina se o ně vzorně stará, takže krásně přibývají na váze. Začínají se opírat o přední paciny a pomalu se jim rozlepují oči. Více informací naleznete v sekci Odchovy

 vrhA

zmilevskychlesu_linka

18.9.2012 - Vrh A

Dočkali jsme se - dnešním dnem jsme přivítali první dámské trio z Milevských lesů. Holky Milevandy se mají čile k světu, mamina se snaží starat, i když občas si jěště malinko neví rady, ale věříme, že vše dopadne na jedničku a holčičky porostou do krásy. Více informací o našich malých princeznách naleznete v sekci Štěňata  nebo nás můžete kdykoliv kontaktovat na uvedeném e-mailu či telefonicky.

vrhA

zmilevskychlesu_linka

13.8.2012  - SONO - březost potvrzena

Máme velikánskou radost. Dnešní ultrazvukové vyšetření potvrdilo to, v co jsme celý měsíc doufali a my se tímto můžeme oficiálně těšit na malé tříbarevné medvídky vrhu A, které mezi náma budeme moci přivítat v polovině září. Předpokládané datum porodu je 16.9.2012

Více informací naleznete v sekci Odchovy

zmilevskychlesu_linka

16.7.2012 !!! Krytí !!!

Dnes jsme vyrazili na psí námluvy a můžeme oznámit, že Follynka si s vybraným ženichem Artušem Bermondo Bohemia padli okamžitě do oka. Artuš, jako pravý gentleman nezklamal, byl naprosto perfektní a krytí proběhlo jako vystřižené z učebnice. Teď už jen  budeme doufat, že za měsíc budeme mít po sonu stejnou radost jakou máme dnes smiley

 rodiče vrhu A - matka Folly  heart  rodiče vrhu A - otec Artuš

zmilevskychlesu_linka

25.3.2012 - Bonitace Mladá Boleslav

Tohoto slunečného březnového dne složila naše Follynka úspěšně zkoušku dospělosti, kterou je pro pejsky bonitace a stala se tak chovnou fenou. Opět nás přesvědčila o tom, že je to holka šikovná a do budoucna se můžeme oficiálně těšit na její malé nástupce.

zmilevskychlesu_linka

8.10.2011

Dnešním dnem se z naší Follynky stala oficiální psice canisterapeutka, u společnosti Pomocné tlapky složila CT zkoušky ze kterých si odnesla certifikát se známkou Výborná a maximálním počtem získaných bodů.

zmilevskychlesu_linka

3.9.2011

Jelikož čas letí a naše malá slečna dovršila věk 15-ti měsíců, absolvovali jsme společně se setřičkou Amber Flare vyšetření kyčlí a loktů, k velké radosti nejen nás, ale především chovatelů Janiny a Pavla Kratochvílových, dopadly rentgeny obou holek jak nejlépe mohly... Affinity Folly Shaggyguard HD 0/0, ED 0/0, OCD negativní ... Amber Flare Shaggyguard HD 0/0, ED 0/0, OCD negativní.

zmilevskychlesu_linka

5.6.2011

Dnes jsme absolvovali národní výstavu psů v Klatovech. Horké počasí bylo již tradičně pro berňáky více než nepříznivé, ale i přesto dokázala Follynka po dlouhém "běhavém" boji získat známku Výborná 1 a udělala nám tím velikánskou radost.

Follynka

zmilevskychlesu_linka

28.5.2011 - Krajská výstava psů Plzeň

Poslední květnovou sobotu jsme vyrazili do nedaleké Plzně na krajskou výstavu psů. I přes počáteční nepřízeň počasí nakonec nad výstavními kruhy sluníčko přece jen vykouklo a přineslo nám štěstí. Follynka si odnesla známku Výborná 1 Vítěz třídy mladých s hezkým posudkem a zvláštní pochvalou za nádherný pohyb.

Follynka

zmilevskychlesu_linka

7. - 8.5.2011 - Speciální klubová výstava KŠSP a svod mladých

O víkendu jsme se společně se dvěma sestřičkami Amber Flare Acme Fancy Shaggyguard zúčastnily klubové výstavy. V silné konkurenci mladých fen obdržela známku Velmi dobrá, ale přesto s potěšujícím posudkem. V neděli jsme se náš maraton zakončily na svodu mladých, kde jsme se seznámili s další sestřičkou Astral Fay a jejími majiteli. Vrh byl hodnocen velmi kladně a hezký posudek byl třešničkou na dortu příjemně stráveného víkendu se smečkou domovské CHS naší princezny. Děkujeme.

zmilevskychlesu_linka

23.10.2010

S Arnym jsme dnes vyrazili na canisterapeutické zkoušky společnosti do Třemošné u Plzně. Byl to velice příjemně strávený den s přednáškami a spoustou názorných ukázek z canisterapeutické praxe, který završilo předávání certifikátů úspěšným účastníků.

S Arníkem jsme tyto zkoušky splnili na plný počet bodů a stali se tak oficiálním canisterapeutickým týmem.

zmilevskychlesu_linka

2.10.2010

Dnes jsme se zúčastnili Speciální klubové výstavy KŠSP v Zárybničné Lhotě u Tábora, Follynka zde měla svou výstavní premiéru, kterou absolvovala na výbornou a v konkurenci 18 štěněčích holek obsadila krásné 6 místo. Tímto také gratulujeme sestřičce, která se probojovala na místo 3 !

Radost nám udělal i Arny, který obdržel známku Velmi dobrá.

zmilevskychlesu_linka

30.9.2010

Follynka je nová posila programu ,,Poznej svého psa" a jelikož je pro každou lumpárnou vrhla se s nadšením a vervou do "práce". Svojí veselou povahou a srdečností si získává obdiv malých i velkých již při vstupu do dveří a po hodině her nenechá nikoho na pochybách, že je to opravdu slečna s pravou berňáckou povahou a velkým smyslem pro humor.

Do fotogalerie jsem přidala pár fotek z mateřské školy v Plzni, kde jsme strávili velmi příjemné dopoledne a oba pejskové splnili svůj úkol na jedničku, tudíž se do této školky budeme, velice rádi, vracet každý měsíc na pravidelné zpestření výuky.

zmilevskychlesu_linka

26.7.2010

Konečně den D. Naše rodinka se dnes rozrostla o nejkrásnější dodatečný dáreček k mým narozkám. Z dalekých Krkonoš jsme si přivezli berní holčičku Follynku, celým jménem Affinity FollyShaggyguard. Z velmi zajímavého spojení fenky Beauty Shaynee Orecan a výstavně velmi úspěšného polského krasavce jménem Altura,,Hummer"

Tímto děkuji chovatelům za jejich vstřícnost a cenné rady do začátku a doufám, že se jim za jejich starosti a péči, kterou věnovali smečce nezbedných chlupáčů,odvděčíme úspěchy ve výstavních kruzích.

Follynka

zmilevskychlesu_linka

8.6.2010

Stala jsem se lektorem projektu ,,Poznej svého psa" takže nyní se budeme účastnit přednášek v mateřských a základních školách a pomáhat děti zasvěcovat do tajů péče o naše čtyřnohé přátele, učit je správnému chování k nim, odpovídat na spousty jejich všetečných otázek a snad i rozdávat trošku radosti v posledních školních dnech. Arník samozřejmě bude mojí pravou rukou a společně nám to snad trochu pomůže v přípravě na blížící se canisterapeutické zkoušky.

zmilevskychlesu_linka

 

TOPlist